Maljorka 2015

Paukščio skrydžio nuotraukaMaljorka – sala Viduržiemio jūroje, Balearų salyne, didžiausia salyno ir visos Ispanijos sala. Pagrindinis miestas ir Balearų sostinė – Maljorkos Palma. Sostinėje ir prasidėjo dviejų Panevėžio jachtklubo ekipažų numatyta pavasario kelionė po šiltąsias jūras.

Akimirka iš paukščio skrydžio

– 6 paros jūroje iš jų pusdienis štiliaus, pora dienų gero vėjo ir bangų;
– 6 aplankyti uostai;
– Viena nakvynė įlankoje;
– Apiplaukta Maljorka ir aplankyta Menorka;
– Nuplauktos 371 jūrmylės.

Iš sostinės Palmos buvo kelios galimos kelionės kryptys: plaukti į Ibizą, apiplaukti Maljorką, plaukti link Kabreros – negyvenama sala, nacionalinis parkas ir tęsti apiplaukimą aplink Maljorką.

DSC00853Pirmas dienas vėjo nebuvo, tai kelionę į Ibizos salą buvo atidėta kitiems kartams. Vienas klubo ekipažas pasuko link Kabreros salos, kitas pakrantėmis judėjo aplink salą. Šie ekipažai susitiko tik po trijų dienų plaukimo Menorkos saloje Ciutadella miesto uoste.

Pakeliui aplankėme Porto Cristo miestelį ir pagrindinę įžymybę drakonų olas (Cuevas del Drach). Turistinė kelionė į olas su pasakojimais apie stalaktitus, stalagmitai, požeminį ežerą ir pabaigoje išgirstą trumpą klasikinės muzikos koncertą atliktą keturių muzikantų iš valčių. Iš šio taško keliavome į Menorkos salą Ciutadella miestą. Ir kur kitur būtų galima susitikti bendraklubiečius jei ne čia.

Kitą rytą laukė ilgesnis plaukimas į Port de Sóller, tad kėlėmės anksti

ir tik vakare pasiekėme tikslą.

Bet plaukimas buvo kupinas įspūdžių ir nepakartojamų akimirkų: pusryčiai jūroje kylant saulei, užtektinai vėjo pasiekti tuo metu didžiausią plaukimo greitį ir popiet visiškai nurimusi jūra – it aksomas. Tai buvo paskutinė rami diena jūroje.Ir frazė tyla prieš audrą čia puikiai tinka.

Kitas dvi dienas turėjome pakankamai vėjo, bangų ir darbo su burėmis.

Toks orų pasikeitimas kelionę padarė visiškai įvairiapusę.

Daugiau nuotraukų facebook albume.

 Kitos Panevėžio jachtklubo įgulos foto įspūdžiai