Škvalas.lt regata 2015 – pavasaris – ilgasis

Regata Skvalas ilgasisBalandžio 23 – 25 dienomis vykusioje buriavimo regatoje „Škvalas 2015 pavasaris“ keturios Panevėžio jachtklubo komandos pasitiko šiltąjį metų sezoną ir parsivežė dvi prizines vietas. Iš viso regatoje, kuri nuo 2012 metų vyksta didžiuosiuose Mozūrijos ežeruose (Lenkijoje, Mozūrijos-Varmijos vaivadijoje), dalyvavo trisdešimt buriuotojų komandų iš įvairių Lietuvos vietų.

Rezultatai

Maxus 33 klasės 3 vietos nugalėtojaiKomandos varžėsi trijose klasėse, kurias apibrėžia laivų dydis: Maxus 24, Maxus 28 ir Maxus 33. Didžiausių, 10 metrų ilgio, Maxus 33 klasėje varžėsi vienuolika komandų, tarp jų dvi – panevėžiečių. Valento Leipaus vadovaujama šešių buriuotojų komanda (Vytautas Talalas, Jonas Rozis, Eltonis Mazuika, Raimondas Frankas, Egidijus Launikaitis) užėmė trečią vietą, o Jonas Lazauskas su savo ekipažu (Vladas Palaima, Alvydas Kasperiunas, Gediminas Baltusis, Vladas Matelis, Stasys Jasiunas) liko šeštas. Sėkmingiausia panevėžiečiams tapo Maxus 28 klasė (8.5 metrų ilgio laivai), kurioje nenugalimas buvo Vytauto Juškevičiaus vadovaujamas jaunimo ketvertas (Vaidas Lungis, Paulius Kačinauskas, Paulius Kripaitis). Jis visuose keturiuose etapuose buvo pirmas, be kompromisų aplenkdamas visus septynis varžovus. Mažiausių, Maxus 24 klasės (7.3 metrų ilgio) laivų klasėje dalyvavusi Rimanto Ridiko vadovaujama komanda (Jūrate Ridikienė, Aistė Ridikaitė, Darius Virzonis) teisėjų sprendimu liko per vieną žingsnį nuo prizinės vietos, nors surinko tiek pat taškų, kiek ir trečiosios vietos laimėtojai. Iš viso šioje klasėje varžėsi vienuolika komandų.

Specialiais prizais už gausų dalyvavimą regatoje, apdovanoti Elektrenų „Poseidonas“ ir Panevėžio jachtklubai.

Pirmasis etapas (pirmoji diena)

Regatos pradinis uostas VilkasuoseMozūrų kraštas šį kartą negailėjo buriuotojams saulės spindulių ir vėjo energijos. Pirmąją regatos dieną pūtęs 13 – 15 m/s vėjas pareikalavo ne tik fizinės ištvermės ar patirties, bet ir drąsos. Kaip visuomet, laimėjo tie, kas nepervertino savo bei savo laivų galimybių ir pirmąjį etapą, vykusį Negoczyn ežere, įveikė su dviem rifais surifuotais grotais ir, Vytauto Juškevičiaus žodžiais,„nosinaitės dydžio“ stakseliais.

Antrasis etapas (pirmoji diena)

Maxus 28 klasės laimėtojų komandaIš karto po pirmojo etapo komandos startavo antrąjame, vykusiame ilgame ir siaurame Jagodne ežere. Vėjui pučiant skersai ežero, buriavimo sąlygos nuolat keitėsi, ir čia šalia ištvermės, patirties, išmanumo ir drąsos kai kam pristigo truputėlio sėkmės. Vis dėlto, netgi nutrūkęs groto falas nesutrukdė Valento Leipaus ekipažui šiame etape finišuoti trečioje pozicijoje. Rimanto Ridiko ekipažas paskutiniuose metruose apmaudžiai praleido į priekį du varžovų laivus ir liko penktas. Baigiantis intensyviai pirmosios dienos programai visa regatos flotilė švartavosi Mikolaiki uoste.

Trečiasis etapas (antroji diena)

Jachtos po etapo grįžta namoĮvertinę pirmosios dienos patirtį (vienas kauniečių komandos dalyvis stipraus vėjo gūsio buvo išsviestas už borto), organizatoriai nusprendė supaprastinti trečiąjį regatos etapą, kuris prasidėjo Mikolaijske, o baigėsi Beldany ežere, netoli Ruciane-Nida gyvenvietės.

Ketvirtasis etapas (trečioji diena)

Trečiąją dieną vėjas nurimo iki 3-5 m/s, ir ketvirtojo regatos etapo rezultatą sudarė smulkūs „darbeliai“ burėmis, kuriuos netingėjusį daryti Rimanto Ridiko ekipažą vainikavo sėkmė – pergalė ketvirtąjame etape.

Regatos uždarymui buriuotojai sugrįžo į Mikolajki uostelį, kuriame ir vyko iškilmės bei linksmybės.

Švartavimasis paskutinio vakaro uoste Mikolaikiuose„Mūsų galvose – vėjas“ – populiarus ironiškas buriuotojų posakis yra skirtas ne savęs menkinimui, o paprasto fakto konstatavimui: kur bebūtume, galvojame apie vėją ir jo išpūstas bures.

Daugiau nuotraukų mūsų facebook paskyros albume