Apie mus

image001

        Panevėžio jachtklubas oficialiai buvo įkurtas 1990 m., nors buriavimo entuziastai, kurių netrūko Panevėžio krašte, ėmė vienytis kur kas anksčiau.

     Kadangi Panevėžio apylinkės neturi didesnio vandens telkinio, tad buriuotojai burlentėmis ar jachtomis priversti plaukioti kituose regionuose, Molėtų, Ignalinos, Utenos rajonų ežeruose, Kupiškio, Antalieptės mariose, ar artimiausiame nuo Panevėžio (apie 70 km) Anykščių rajono Rubikių ežere. Todėl jachtklubas ir neturi savo prieplaukos, ar jachtklubo, kaip statinio prie vandens. Tačiau tai netrukdo pavieniui buriuojantiems entuziastams susirinkti kartu ir surengti bendras regatas bei buriavimo šventes. Jau nuo seno Panevėžio buriuotojai  rengė burlenčių regatas, dalyvavo įvairiausiose buriavimo varžybose rengiamose Lietuvoje, taip pat buvo nuvykę į Lenkijoje vykusią regatą.

       Nuo 1984 m. vyksta kasmetinės tradicinės Joninių regatos Rubikių ežere, kur susirenka visi prijaučiantys šiai romantiškai sporto šakai ir pomėgiui palenktyniauti, pabendrauti, pabūti kartu, pasilinksminti. Nuo panašių metų vykdavo ir tradicinės sezono uždarymo šventės Nevėžio mariose prie Ekrano gamyklos.

      Be Rubikių ežero panevėžiečiai „plačiai“ buriuoja ir kituose Lietuvos ežeruose, Kauno ir Kuršių mariose. Su švertbotais nevengia „kyštelti nosį“ ir į Baltijos jūros pakrantes. Jachtklubo nariai labai pamėgo ir Lenkijos Mozūrijos ežerus, kur atostogauja ten su savomis ar nuomuotomis jachtomis.

       Bet panevėžiečiai be „ežerinio“  intensyviai vysto ir jūrinį buriavimą. Su keletu burinių jachtų Panevėžio jachtklubo nariai yra „išmaišę“ Baltijos jūrą, o su jachta „Rėja“ yra pasiekę Botnijos įlankos šiauriausią uostą Kemi, yra aplankę keletą Norvegijos fjordų.  O įspūdingiausia kelionė šia jachta įvyko 2004 metų vasarą, kai kirtę Šiaurės Atlantą panevežio buriuotojai pasiekė Islandijos Reikjaviko uostą. Tokiu būdu ir panevėžiečiai įrašė puslapį į Lietuvos buriavimo istoriją, nes tai buvo pirmoji Lietuvos jachta nuplaukusi į šią salą.

     Taip pat Panevėžio jachtklubo nariai reguliariai, ypač tada, kai Lietuvoje sezonas baigiasi arba dar nebuna prasidėjęs „charterinėmis“ jachtomis lanko pietų jūras. Tokiu būdu panevėžiečiai yra aplankę Kroatijos, Sicilijos – Korsikos, Prancūzijos – Italijos žemynines pakrantes, taip pat Balearų (Maljorkos), Kanarų salas.

     Panevėžio jachtklubas yra Lietuvos buriuotojų sąjungos, su kuria aktyviai bendradarbiauja vystant buriavimą Lietuvoje, narys, dalyvauja šios organizacijos organizuojamuose renginiuose.

Panevėžio jachtklubo įstatuose numatyti asociacijos tikslai:

  1. Plėsti ir populiarinti buriavimo sportą, jūrinį buriavimą, populiarinti sveiką, turiningą gyvenimo būdą, skatinti jaunimą ir vaikus domėtis buriavimo sportu.
  2. Koordinuoti buriavimą kultivuojančių žmonių veiklą, teikti konsultacijas ir pagalbą su buriavimu susijusiais juridiniais, techniniais ir kitais klausimais.
  3. bendradarbiauti su Lietuvos buriuotojų sąjunga, LTOK, kitais jachtklubais, olimpinių ir tarptautinių jachtų klasių federacijomis, klubais, bei kitomis sportinėmis organizacijomis Lietuvoje ir užsienyje.
  4. propaguoti buriavimą visomis jachtų klasėmis, burlentėmis, ledrogėmis.
  5. Organizuoti Panevėžio jachtklubo regatas.
  6. Dalyvauti LR ir užsienyje rengiamose regatose.
  7. suteikti pagalbą kitoms organizacijoms, rengiančioms buriavimo varžybas ar kitokius sportinius renginius.
  8. Dalyvauti ruošiant sportinius metodinius ir informacinius leidinius, juos leidžiant bei platinant.
  9. Rūpintis finansavimo šaltiniais, kurie padėtų išlaikyti savarankiškumą ir leistų vystyti ir plėtoti klubo veiklą.

image007

Į pradžią