Rubikių regata – vieta, kur draugystės po burėmis nesuvaidinsi

valento_ nuotraukaŠių metų birželio 21 – 22 dienomis Rubikių ežere (Anykščių raj.) įvyks Panevėžio jachtklubo organizuojama jubiliejinė 30-oji regata „Rubikiai 2014”. Tikimasi, kad renginyje tradiciškai sudalyvaus apie 50 buriuotojų iš visos Lietuvos, o buriavimo sportui neabejingi dalyviai galės varžytis ne tik ant vandens, bet ir sausumoje.

Pasak Panevėžio jachtklubo komandoro Jono Rozio, Panevėžio apylinkės neturi didesnio vandens telkinio, tad buriuotojai burlentėmis ar jachtomis priversti plaukioti kituose regionuose: Molėtų, Ignalinos, Utenos rajonų ežeruose, Kupiškio, Antalieptės mariose ar Anykščių rajono Rubikių ežere. „Mūsų jachtklubas neturi savo prieplaukos ar jachtklubo, kaip statinio prie vandens, tačiau tai netrukdo buriuojantiems entuziastams susirinkti kartu ir surengti bendras regatas bei buriavimo šventes”, – sakė Jono Rozis. Jubiliejinė Joninių regata taip pat ne išimtis, nes Panevėžio ir kitų regionų buriuotojai jau 30-tą kartą toje pačioje vietoje, prie Rubikių ežero.

Panevėžio jachtklubo komandoras prisiminė, kad į pirmąją Joninių regatą, kuri vyko 1985 m. susirinko apie 20 dalyvių, kurie varžėsi dviejose klasėse: pagi ir windglider tipo burlenčių, kurių dauguma buvo pasidaryti pačių Panevėžio jachtklubo narių. Šiemet regatoje tikimasi sulaukti apie 50 dalyvių, kurie varžysis burlenčių, sportinių šverbotų, laisvos savos gamybos ir turistinių jachtų klasėse. „Kviečiame buriuotojus be kvalifikacijos apribojimų sudalyvauti varžybose, smagiai praleisti laiką, pabendrauti su kolegomis dalijantis sporto, o daugumai jau ir gyvenimo būdu tapusio užsiėmimo akimirkomis“, – uždegančiai kalbėjo  komandoras Jonas Rozis pridurdamas, kad taškai varžybose bus skaičiuojami pagal olimpinę taškų skaičiavimo sistemą, o apdovanojimus pelnys nugalėtojai visose klasėse. Taip pat bus apdovanoti vyriausias ir jauniausias regatos dalyviai.

Vienas jauniausių Panevėžio jachtklubo narių, Vytautas Juškevičius, kuris buriuoja jau 16 metų (dabar jam 25-eri) teigia, kad Joninių regata buriuotojams – rimtos varžybos, o kartu smagi iškyla prie ežero. Kol sportininkai varžysis, jų artimieji ant kranto galės sudalyvauti įvairiose linksmose rungtyse, kūrybinėse dirbtuvėse, kurias organizuos Anykščių regioninio parko darbuotojai. „Organizuodami tokias regatas ir kviesdami į jas ne tik buriuotojus, bet buriavimu besižavinčius žmones siekiame populiarinti šį sportą, pritraukti daugiau naujų narių į jachtklubą, sudominti tuo vaikus, kurie mūsų regione tik filmuose gali matyti jachtas, skrodžiančias bangas. Norime suburti rimtą jaunų žmonių komandą, kuri galėtų dalyvauti ne tik Lietuvos, bet ir tarptautinėse varžybose“, – pasakojo buriuotojas Vytautas Juškevičius. Anot jo, buriavimas yra ne tik sportas, bet vieta, kur galima iš tikrųjų pažinti žmones, nes draugystės po burėmis nesuvaidinsi, ant vandens žmogus atsiskleidžia visapusiškai.

Kviečiame atvykti birželio 21 – 22 dienomis prie Rubikių ežero (Anykščių raj.), kur įvyks Panevėžio jachtklubo organizuojama jubiliejinė 30-oji regata „Rubikiai 2014”.

Inga Lebrikaitė

Regatos „Rubikiai 2014” atstovė žiniasklaidai