Pabaisko regata 2015

IMG_6647

Pabaisko regata   15min.   portale

.                2015 m. rugpjūčio 15 dieną   Žirnajų ežere  jau trečiąjį kartą įvyko Pabaisko regata 2015. Šeštadienio rytas išaušo saulėtas ir vėjuotas. Palankus buriuotojams ir burlentininkams oras leido suorganizuoti du užskaitinius plaukimus ir maratoną aplink Žirnajų ežerą. Tarpe šių plaukimų vyko baidarių, kanojų ir irklinių valčių varžybos, kuriose dalyvavo Ukmergės jūrų skautai.         Šioje trečiojoje Pabaisko regatoje buvo pristatyta nauja jūrų skautų varžybų nugalėtojų pereinamoji taurė ir pačių skautų pastatytas burinis laivas „Laumė“.

            Regatos atidarymas prasidėjo Neptūno apsilankymu ir jo sveikinimo kalba regatos dalyviams. Jis pažadėjo ežero vandenis busiančius draugingus regatos dalyviams. Regatos organizatoriai pasveikino visus jos dalyvius ir paskelbė regatą atidaryta. Praeitų metų regatos čempionai pakėlė vėliavą, o skautai sugiedojo valstybinį himną. Lietuvos jūrų laivyno kapelionas pašventino skautų burinį laivą „Laumė“.

           Be burinių laivų labai atkakliai varžėsi  irklinės valtys „Drakonai“ , kurios  krante stebėjusiems sukėlė daug malonių emocijų. Pasibaigus kanojų ir baidarių lenktynėms visi dalyviai buvo pakviesti i regatos nugalėtojų apdovanojimus. Po jų čempionai nuleido regatos vėliavą ir regatos organizatoriai paskelbė ją uždaryta. Visi dalyviai ir svečiai buvo pakviesti dalyvauti kitų metų vyksiančioje regatoje Žirnajų ežere.