Bendruomeniškumo ugdymas po burėmis

Daugelis panevėžiečių, paskutinę rugpjūčio savaitę apsilankę prie Ekrano marių, jose pastebėjo ryškias bures ir krante susibūrusį jaunimą. Tai Panevėžio atviras jaunimo centras kartu su Panevėžio jachtklubu ir Lietuvos skautijos padalinio Panevėžio kraštu organizavo 6 dienų stovyklą jaunimui.

Ši stovykla – tik viena dalis iš gyvendinamo projekto „Bendruomeniškumo ugdymas, pasitelkiant savanorius ir organizuojant buriavimo stovyklų bei varžybų veiklas“ veiklų, kurio metu sutelkiami savanoriai ir įvairių socialinių grupių jaunimas, siekiant organizuoti bendruomeniškumo stiprinimą akcentuojančius renginius, vykdyti gyventojų informavimo veiklas apie socialines paslaugas, plėtoti paslaugas kuriant bendradarbiavimo tinklus ir didinti bendruomenių integraciją įtraukiant socialinę atskirtį patiriančius asmenis.

Organizuotos buriavimo stovyklos tikslas – jaunimui privalomai išmokti saugaus elgesio vandenyje principų, suteikti buriavimo teorinių žinių ir praktinių įgūdžių, taip pat buriuotojų etikos. Tuo pačiu suteikti galimybę visiems dalyviams užmegzti artimesnį ryšį tarpusavyje ir su projekto organizatoriais, įsigilinti į dalyvių poreikius, sukurti tvirtesnį socialinį santykį.

Paruoštoje programoje buvo pateikiama buriavimo teorijos, buriavimo jūroje pavyzdžių, pažinimo džiaugsmo, sportinio azarto, poilsio malonumo, naujų patirčių ir svarbiausia – bendrų pasiekimų stovykloje dalyvavusiems jaunuoliams.

Buriavime ir plaukiant viename laive yra nesvarbus asmens statusas – svarbiausia, kaip asmuo dirba komandoje, kaip įsiklauso į komandos draugus ir kaip kuria tarpusavio ryšius. Tad buriavimas ir laivas – tik įrankis pažinti bendruomenės narius ir priemonė sustiprinti socialinę atskirtį patiriančius asmenis ir jų ryšius, skatinti jų socialinę integraciją visuomenėje.

Panevėžio atviro jaunimo centro jaunimo darbuotoja ir Lietuvos skautijos padalinio Panevėžio krašto seniūnė Jurgita Kuprinskienė džiaugėsi: “Jaunimui ši savaitė buvo ypač džiuginanti – kas rytą virš 20 vaikų susirinkdavo į teorijos pamokas, o po jų – vykdavo tiesiai prie vandens, kur turėjo išmokti patys valdyti burlaivį, pagauti vėją, ir tuo pačiu per pertraukėles smagiai išbandyti gelbėjimo liemenių plūdurumą. Tokia turininga diena ištraukia juos iš kasdienybės kiemuose ir gatvėse, bei suteikia bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžių mūsų visuomenėje“.

„Smagu, kad projekto metu galime vaikus supažindinti su Panevėžyje mūsų klubo propaguojamomis buriavimo veiklomis. Buriavimas – tai ir disciplina, ir išėjimas iš savo komforto zonos, ir smagūs potyriai. Ir, manau, svarbiausia – tai bendradarbiavimas ir tarpusavio ryšiai – juk jaunimas privalo plaukti dviese ar trise, susiderinti veiksmus, valdyti laivą, bures, balastą – tad susikalbėjimas ir tarpusavio supratimas šioje stovykloje buvo minimi kaip vieni svarbiausių bendradarbiavimo aspektų“ – sakė Panevėžio jachtklubo komandoras Jokūbas Leipus.

Už stiprų prisidėjimą, pagalbą ir užnugarį taip pat dėkojame:

kapitonui Rimtautui Rimšui – už žinias ir kantrybę visą savaitę jas perteikiant nenustygstantiems vaikams,

Vytautui Talalui – už 4 dienų praktikos kursą ir paruoštus įrankius štiliaus sąlygoms,

Aisčiui Liutkevičiui – už gelbėtojo įrangą ir budėjimą, bei aktyvų prisidėjimą ir pagalbą visais klausimais.

Juškevičių šeimynai – palaikymą ir įrangą stovyklos reikmėms.

Atsižvelgiant į jaunimo entuziazmą bet rudenėjančius orus, dar vieną savaitgalio trukmės regatą Ekrano mariose numatoma organizuoti jau kito (2020 m.) sezono pradžioje, tad sekite Panevėžio atviro jaunimo centro ir Panevėžio jachtklubo informaciją (šiame puslapyje bei Facebook paskyroje: https://www.facebook.com/PanevezioJachtklubas/)

Iki susitikimo po burėmis!